آموزش زبان چینی مقدماتی تا پیشرفته

دوره کوتاه مدت آموزش زبان چینی

  پس از تاسیس چین جدید و روند بسیار پر شتاب رو به رشد همه جانبه ی آن، توجه به زبان چینی و آموزش آن در بسیاری از کشورها ی جهان مورد توجه قرار گرفته است. در کشور ما نیز با توجه به حجم گسترده ی ارتباطات سیاسی، اقتصادی، نظامی، علمی و فرهنگی با کشور چین و با توجه به موقعیت و نفوذ جهانی این کشور و نیز جهانی شدن زبان چینی آموختن آن امروزه به عنوان یک نیاز بسیار مهم و ضروری است. تا کنون به چگونگی آموزش این زبان در ایران توجه خاصی نشده است و فارغ التحصیلان از دانشگاه نتوانسته اند به دلیل عدم برخورداری از آموزش در فضای مناسب با امکانات و برنامه ریزی های استاندارد جوابگوی نیازهای جامعه به این زبان باشند و همواره میدان کار و عمل را به دانشجویان چینی که زبان فارسی را در ایران فرا گرفته اند داده اند و این باعث عدم اعتماد شرکتها و موسسات و وزارتخانه های دولتی به دانش آموختگان ایرانی و همکاری با آنها شده است .

آنچه که در آموزش زبان چینی که سخت ترین زبان دنیا به حساب می آید مهم است برنامه ریزی بر اساس استانداردهای دانشگاههای چین که خود نیز سالها صرفا به امر آموزش زبان چینی به دانشجویان خارجی پرداخته اند می باشد، همچنین استفاده از دانش و تجربیات اساتید مجرب چینی که مسلط به زبان استاندارد چینی و فارسی باشند و اساتید ایرانی که در دانشگاههای معتبر چین آموزش دیده اند از مهمترین ضروریات است . در نتیجه داشتن برنامه ی استاندارد ، اساتید مجرب ، منابع به روز و صرفا جهت آموزش زبان چینی و محیطی علمی و دانشگاهی خواهد توانست علاقمندان به این زبان را یاری کند تا بتوانند برای رسیدن به اهداف خود مصمّم تر و روز به روز موفق تر باشند و در هر رشته و گرایشی که علاقمند هستند به اهداف خود برسند و با اعتماد کامل وارد بازار کار شوند و قابلیت استخدام و ارتقاء شغلی خود را در بازار کار و در سازمان ها و شرکت ها افزایش دهند.

مخاطبان دوره

مخاطبان دوره

1- تمامی افرادی که علاقمند به یادگیری زبان چینی هستند.

2- پرسنل سازمانها و شرکتهای دولتی و غیر دولتی که با چین همکاریهای تجاری و بازرگانی دارند.

3- دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاههای چین دارند.

4- بازرگانان و تجاری که با چین همکاریهای تجاری و بازرگانی دارند.

5- شرکتهای توریستی ایران و چین.

شرایط تحصیل

شرایط تحصیل

- در پایان هر درس در تاریخ های مشخص شده از دانش آموختگان آزمون به عمل می آید.

- نمره هر درس شامل نمره کتبی و یا شفاهی بر اساس نام درس می باشد.

- حداقل نمره قبولی در هر درس 60 از 100 نمره می باشد.

هدف دوره

هدف دوره

کسب و ارتقاء سطح دانش و مهارت های تخصصی مخاطبان در حوزه ی زبان و فرهنگ چین

شرایط ورود به دوره

شرایط ورود به دوره

مصاحبه ورودی در زمینه هدف و انگیزه فرد، میزان آشنایی با زبان خارجی و نیز بررسی سوابق تحصیلی و علمی

برگزاری کلاس

برگزاری کلاس

هر هفته دو جلسه سه ساعته از ساعت 17 تا 20 . جهت ثبت نام فرم مربوطه را تکمیل و ارسال نمایید

شرایط اخذ گواهی نامه علمی پایان دوره

شرایط اخذ گواهی نامه علمی پایان دوره

1- کسب حداقل نمره 75 از میانگین دروس دوره

2- تسویه حساب ریالی کامل

برنامه آموزشی

دوره حرفه ای آموزش زبان چینی در طول یک سال در 9 ترم، هر ترم شش هفته: (12 جلسه 3 ساعته) و شامل 360 ساعت آموزشی بر گزار می شود. تعداد دوره، نوع درس و ساعات آموزشی در جدول زیر به طور کامل آورده شده است.

دورهنوع درسساعت آموزش
اولسطح مقدماتی120=40×3
دومسطح میانه 120=40×3
سومسطح پیشرفته(گرایش تجاری، مترجمی هم زمان، آموزش زبان چینی، ترجمه متون چینی، صنعت توریسم، چین شناسی)120=40×3
جمع ساعات آموزش دوره360

دوره اول (سطح مقدماتی)

ترمسطح مقدماتیساعات آموزشی
1ترم مقدماتی40
2ترم میانه40
3ترم پیشرفته40
جمع ساعات آموزش سه ترم120

دوره سوم(سطح پیشرفته)

در پایان دوره دوم یعنی سطح میانه دانش آموختگان می توانند گرایش مربوط به حرفه یا علاقه خود را انتخاب کرده و به صورت تخصصی تعیین گرایش نمایند. در اين سطح با توجه به تسلط دانشجويان به زبان چيني، مي توانند يكي از گرايشهاي: اقتصاد و تجارت، مترجمي هم زمان، آموزش زبان چيني، ترجمه متون چيني، صنعت توريسم و چين شناسي را انتخاب كنند.


ترمسطح مقدماتیساعات آموزشی
1ترم مقدماتی40
2ترم میانه40
3ترم پیشرفته40
جمع ساعات آموزش سه ترم120

اساتيد آموزشي

اساتيد آموزشي

اساتید آموزشی دوره از فارغ التحصیلان با مدرک دکترا در رشته های آموزش زبان چینی، اقتصاد و بازرگانی، علوم سیاسی، تاریخ و فرهنگ چین، جامعه شناسی و مردم شناسی از معتبر ترین دانشگاههای چین مي باشند، که هریک بیش از شش سال در چین اقامت داشته و به تحصیل در رشته های خود پراخته اند. از میان اساتید چینی مقیم ایران هم در این دوره بهره خواهیم برد و با آنها همکاری خواهیم داشت.

دوره دوم (سطح میانه)

ترمسطح مقدماتیساعات آموزشی
1ترم مقدماتی40
2ترم میانه40
3ترم پیشرفته40
جمع ساعات آموزش سه ترم120

مديريت آموزشي

مديريت آموزشي

اين دوره زير نظر آقاي دكتر رضا ميرزايي، عضو هيات علمي و مدير گروه زبان چيني دانشگاه شهيد بهشتي تهران، اولين فارغ التحصيل داراي مدرك دكتري تخصصي آموزش زبان چيني به دانشجويان خارجي از دانشگاه زبان پكن (BLCU) در ايران، همراه با 4 سال سابقه آموزش زبان فارسي به دانشجويان چيني در دانشكده شرق شناسي دانشگاه پكن گروه زبان فارسي، 5 سال سابقه آموزش زبان چيني به دانشجويان ايراني گروه زبان چيني دانشكده ادبيات دانشگاه شهيد بهشتي، 2 سال سابقه مدیریت و آموزش زبان چيني در مدارس ابتدايي تهران، بيش از 23 مقاله و 8 كتاب در زمينه آموزش زبان چيني مي باشد.

منابع آموزشي

منابع آموزشي

منابع آموزشي اين دوره از به روز ترين منابع آموزشي سمعي و بصري كه در زمينه آموزش زبان چيني به دانشجويان سراسر دنيا در چين بكار برده میشود انتخاب گرديده است. اين منابع آموزش را در سريعترين زمان ممكن با برترين كيفت، باعث خواهند شد.

بالا