奉至仁至慈的真主之名

دوره های ترمیک کوتاه مدت آموزش زبان چینی

汉语教学的短学期

Chinese teaching’s short term

CTS

آموزش زبان چینی مقدماتی تا پیشرفته

پس از تاسیس چین جدید و روند بسیار پر شتاب رو به رشد همه جانبه ی آن، توجه به زبان چینی و آموزش آن در بسیاری از کشورها ی جهان مورد توجه قرار گرفته است. در کشور ما نیز با توجه به حجم گسترده ی ارتباطات سیاسی، اقتصادی، نظامی، علمی و فرهنگی با کشور چین و با توجه به موقعیت و نفوذ این کشور و نیز جهانی شدن زبان چینی آموختن آن امروزه به عنوان یک نیاز بسیار مهم و ضروری است. تا کنون به چگونگی آموزش این زبان در ایران توجه خاصی نشده است و فارغ التحصیلان از دانشگاه نتوانسته اند به دلیل عدم برخورداری از آموزش در فضای مناسب با امکانات و برنامه ریزی های استاندارد جوابگوی نیازهای جامعه به این زبان باشند و همواره میدان کار و عمل را به دانشجویان چینی که زبان فارسی را در ایران فرا گرفته اند داده اند و این باعث عدم اعتماد شرکتها و موسسات و وزارتخانه های دولتی به دانش آموختگان ایرانی و همکاری با آنها شده است. در دانشگاه هایی که  رشته زبان چینی تدریس می گردد، بین نیازهای ضروری علمی، اجتماعی، فرهنگی،سیاسی، اقتصادی و عناوین رشته های آموزشی هماهنگی وجود ندارد. این موضوع باعث شده که دانشجویان بعد از اتمام تحصیلات خود به جای قرار گرافتن در جایگاه شغلی مناسب بیشتر به کارهای موقت پرداخته و نتوانند نقش موثری را ایفا نمایند. این موضوع بزرگترین ضعف در روابط ایران و چین بوده و اگر چه بارها مورد بحث قرار گرفته ولی هنوز به نتیجه ای نرسیده و این چرخه همچنان ادامه دارد. آنچه در آموزش زبان چینی که متفاوت ترین  زبان دنیا به شمار می آید، مهم است، برنامه ریزی آموزشی بر اساس استانداردهای دانشگاههای چین که خود نیز سالها صرفا به امر آموزش زبان چینی به دانشجویان خارجی پرداخته اند می باشد، همچنین استفاده از دانش و تجربیات اساتید مجرب چینی و اساتید ایرانی که در دانشگاههای معتبر چین آموزش دیده اند از مهمترین ضروریات است. در نتیجه داشتن برنامه ی استاندارد، اساتید مجرب، منابع به روز جهت آموزش زبان چینی مطابق با نیازهای گوناگون این زبان و محیطی علمی و دانشگاهی خواهد توانست علاقمندان به این زبان را یاری کند تا بتوانند برای رسیدن به اهداف خود مصمّم تر و روز به روز موفق تر باشند و در هر رشته و گرایشی که علاقمند هستند به اهداف خود برسند و با اعتماد کامل وارد بازار کار شوند و قابلیت استخدام و ارتقاء شغلی خود را در بازار کار و در سازمان ها و شرکت ها افزایش دهند. استفاده از روش بین المللی آموزش زبان چینی و نیاز سنجی دوره های تخصصی آموزشی در گرایش های مختلف از مهمترین اهداف این دوره ها می باشد.

مخاطبان دوره

مخاطبان دوره

  • تمامی افرادی که علاقمند به یادگیری زبان چینی هستند.
  • پرسنل سازمانها، شرکتها، آژانسها و دانشگاه های دولتی و غیر دولتی که با چین همکاریهای تجاری، بازرگانی، علمی، فرهنگی و توریستی دارند.
  • کلیه دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته ها و مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر چین دارند.
  • مدیران، بازرگانان و تجاری که با چین همکاریهای تجاری و بازرگانی دارند.
  • آژانسهای توریستی ایران و چین.
شرایط دوره ها

شرایط دوره ها

  • در پایان هر ترم در تاریخ مشخص شده، آزمونی شامل سه بخش: شنیداری، کتبی و شفاهی به عمل می آید.
  • نمره هر درس شامل مجموع نمره کتبی و شفاهی بر اساس نام درس می باشد.
  • حداقل نمره قبولی بر اساس سیستم آموزش بین المللی زبان چینی در هر درس 60  از 100  می باشد.
هدف دوره

هدف دوره

کسب و ارتقاء سطح دانش و مهارت های تخصصی کاربردی مخاطبان در حوزه ی زبان چینی جهت بکارگیری در رشته های مختلف علمی و عملی

شرایط ورود به دوره

شرایط ورود به دوره

مصاحبه ورودی در زمینه هدف و انگیزه فرد، آشنایی مقدماتی با زبان انگلیسی و نیز ارزیابی سطح زبان چینی و سوابق تحصیلی

برگزاری کلاس

برگزاری کلاس

هر هفته دو جلسه از ساعت 17:45 تا 20

جهت ثبت نام، فرم رزرو ثبت نام را تکمیل و ارسال نمایید.

شرایط اخذ گواهی نامه علمی پایان دوره

شرایط اخذ گواهی نامه علمی پایان دوره

کسب حداقل معدل کل ٧٥ از کلیه دروس ارائه شده در ترم ها

منابع

منابع آموزشی دوره ها

کلیه منابع آموزشی سمعی و بصری توسط گروه آموزشی، در اختیار زبان آموزان قرار می گیرد.

برنامه آموزشی

دوره تخصصی مقدماتی تا پیشرفته آموزش زبان چینی به مدت یک سال و نیم، در ٩ ترم، هر ترم هفت هفته، شامل ١٢ جلسه آموزشی و یک جلسه ارزیابی پایان هر ترم، در مجموع 270 ساعت آموزشی برگزار می شود.

تعداد دوره و ساعات آموزشی در جدول زیر به طور کامل آورده شده است.

ویرایش
دوره نوع درس ساعت آموزش
اول سطح مقدماتی 90=30×3
دوم سطح میانه 90=30×3
سوم سطح پیشرفته 90=30×3
جمع ساعات آموزش دوره 270

دوره اول (سطح مقدماتی)

ترمسطح مقدماتیساعات آموزشی
1ترم مقدماتی30
2ترم میانه30
3ترم پیشرفته30
جمع ساعات آموزش سه ترم90

دوره دوم (سطح میانه)

ترمسطح مقدماتیساعات آموزشی
1ترم مقدماتی30
2ترم میانه30
3ترم پیشرفته30
جمع ساعات آموزش سه ترم90

دوره سوم(سطح پیشرفته)

ترمسطح مقدماتیساعات آموزشی
1ترم مقدماتی30
2ترم میانه30
3ترم پیشرفته30
جمع ساعات آموزش سه ترم90

 

توضيحات:

 در پایان سطح پیشرفته، زبان آموزان می توانند گرایشهای مربوط به شغل یا علاقه و بازار کار موجود خود را انتخاب کرده و به صورت تخصصی بر اساس برنامه آموزشی ارائه شده يكي از گرايشهاي؛ مترجمي کتبی و هم زمان، تربیت مدرس آموزش زبان چيني، صنعت توريسم و زبان محاوره چینی "口语" را انتخاب كنند.

لازم به ذکر است، همزمان کلاسهای HSK جهت آمادگی برای آزمون آن در سطوح مختلف برگزار خواهد شد.

متقاضیان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مدیر آموزش تماس فرمایند.

مدير آموزشي

مدير آموزشي

این گروه زير نظر آقاي دكتر رضا ميرزايي برزکی، عضو سابق هيات علمي و مدير گروه زبان چيني و شرق دور دانشگاه شهيد بهشتي، اولين فارغ التحصيل داراي مدرك دكتري تخصصي آموزش زبان چيني به دانشجويان خارجي از دانشگاه زبان و فرهنگ پكن (BLCU) در ايران، مشاور و همکار آموزش زبان فارسي به دانشجويان چيني در دانشكده شرق شناسي دانشگاه پكن، گروه زبان فارسي، دارای ١٠ سال سابقه آموزش زبان چيني به دانشجويان ايراني گروه زبان چيني و شرق دور دانشكده ادبيات دانشگاه شهيد بهشتي،  موسس و مدرس آموزش زبان چيني در مدارس ابتدايي تهران، نویسنده چند مقاله و كتاب در زمينه آموزش زبان چيني و فارسی مي باشد.

اساتيد آموزشي

اساتيد آموزشي

  اساتید گروه آموزشی از فارغ التحصیلان با مدرک دکتری تخصصی در رشته های آموزش زبان چینی، اقتصاد و بازرگانی،  تاریخ و فرهنگ چین، ادبیات چینی، جامعه شناسی از معتبر ترین دانشگاههای چین مي باشند که هر یک  بیش از چندین سال در چین اقامت داشته و در برترین دانشگاه های چین که مورد تایید وزارت عاوم می باشد به تحصیل در رشته های خود پراخته اند. از میان اساتید چینی مقیم ایران هم در سطوح مختلف بهره خواهیم برد و با آنها همکاری خواهیم داشت.

منابع آموزشي

منابع آموزشي

 این منابع جدید ترین و به روز ترین منابع آموزشی سمعي و بصري است که همزمان در دانشگاه های معتبر چین مانند؛ دانشگاه زبان و فرهنگ پکن، دانشگاه پکن، دانشگاه زبانهای خارجی پکن و دانشگاه فو دن شانگهای تدریس می شود. این هماهنگی منابع آموزشی با دانشگاه های چین باعث خواهد شد تا زبان آموزان پس از پایان دوره پیشرفته بتوانند در آزمون HSK شرکت کرده و یا در صورت ادامه تحصیل در چین به راحتی پذیرش بگیرند.

TOP
×

Hello!

Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us an email to sa18sahafi@gmail.com

× پشتیبانی