درس ششم از ترم دوم – سطح مقدماتی

آکادمی تخصصی زبان چینی میرزایی
雷彬博士汉语学院
مجموعه آموزش بین المللی گام به گام زبان چینی از مقدماتی تا پیشرفته برای فارسی زبانان دنیا
درس ششم از ترم دوم- سطح مقدماتی

 در درس ششم آموزش زبان چینی، روش گفتن ساعت، چگونگی کاربرد آن و استفاده در جمله سازی و ارتباط با چینی زبانها را بررسی می کنیم. در بخش خط، سه قسمت معنایی جدید را معرفی کرده و آنها را یاد می گیریم.

نکات این درس:

  1. بیان ساعت
  2. استفاده از 时候+ 动词

نکته اول:

خواندن ساعات یکی از نیازهای مهم در زبان آموزیست. ساعت از ابزارهایی است که قرنها با انسان همراه شده و تمام زندگی را بر اساس آن تنظیم می کنیم. بنابر اهمیت بسیار زیاد زمان به خصوص در زندگی انسان پیشرفته امروزی، خواندن و یاد گرفتن آن در هر زبانی از مهمترین نیازهاست. در این درس با روشی ساده خواندن ساعت را می آموزیم و با استفاده از نکاتی که یاد گرفته ایم به راحتی آنرا به کار می گیریم. در این درس با روشی ساده و با استفاده از جدول ساعتها، روشهای مختلف خواندن و بیان ساعت را آموزش میدهیم که شما با فرا گرفتن آنها می توانید از این درس به بعد به راحتی با نگاه به ساعت خود زمان را گفته و از این مهارت لذت ببرید.

نکته دوم:

استفاده از 时候+ 动词

عبارتهای زمانی می توانند در قسمت گزاره جمله و قبل از فعل قرار گرفته و به عنوان قید زمان استفاده شوند. در بسیاری از موارد ما نیاز داریم تا از عبارت زمانی استفاده کنیم تا در زندگی روزمره با دیگران ارتباط بر قرار کرده و گزارشهای لازم را به آنها بدهیم، بنابراین استفاده از این ساختار می تواند روش خوبی برای آن باشد. بعد از آموختن این ساختار و با استفاده از روش بیان ساعت می توانیم جمله سازی کرده و بارها آنرا تکرار کنیم. این بهترین راه برای فراگیری زبان خارجی است.

قابل توجه زبان آموزان عزیز؛ کسانی که فایلهای آموزشی را هفته اول، از تاریخ  99/09/22 الی 99/09/29 تهیه کنند، می توانند از تخفیف 20 درصدی آن استفاده نمایند.

بخشی از این فیلم را در ادامه میتوانید مشاهده کنید

برای خرید و دانلود این درس روی لینک زیر کلیک کنید:

خرید و دانلود

 

آموزش تصویری نحوه خرید و دانلود ویدئوهای آموزشی از سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *