درس نهم از ترم دوم – سطح مقدماتی

درس نهم- ترم دوم

آکادمی تخصصی زبان چینی میرزایی
雷彬博士汉语学院
مجموعه آموزش بین المللی گام به گام زبان چینی از مقدماتی تا پیشرفته برای فارسی زبانان دنیا
درس نهم از ترم دوم- سطح مقدماتی

 در درس نهم آموزش ربان چینی، دو روش جدید در ساختن جمله های سوالی، چگونگی کاربرد آنها و استفاده در جمله سازی و ارتباط با چینی زبانها را بررسی می کنیم. در بخش آموزش خط، دو قسمت معنایی جدید را معرفی کرده و آنها را یاد می گیریم. در صفحه 87، تمرین های شماره 4، 5، 6 و8 را که برای اولین بار در این درس اضافه شده اند را توضیح دادیم. بر اساس موضوع این درس در صفحه 89 اولین منوی رستوران را با هم بررسی کردیم تا با روش چیدمان آن در فرهنگ غذایی چین آشنا شویم.

نکات این درس:

استفاده از ساختار 还是

استفاده ازساختار جملات مثبت منفی سوالی

نکته اول:

استفاده از ساختار “还是”

در زندگی روزمره بیشتر اوقات نیاز داریم تا از جمله های سوالی انتخابی استفاده کنیم، این جمله ها در همه زبانها وجود دارد از جمله زبان چینی. برای ساختن چنین جمله هایی در زبان چینی از ساختار گفته شده استفاده می کنیم و آخر جمله علامت سوال می گذاریم. در این حالت از شنونده می خواهیم که از میان موارد پیشنهاد شده یکی را انتخاب کرده و پاسخ دهد. به همین خاطر اسم این جمله ها، جمله های سوالی انتخابی است. قسمتهای مختلف از ساختار جمله می توانند در این قالب قرار گیرند و در مورد آنها پرسش شود. در این درس در بخش اول این جمله ها را معرفی کرده و تمامی نکات آنرا همراه با مثال بیان کردیم. بعد از دیدن این درس به راحتی می توانید از این جمله ها در زبان چینی استفاده کنید. 

نکته دوم:

استفاده ازساختار جملات مثبت منفی سوالی

 روش دیگر در این درس برای سوالی کردن جمله ها، استفاده از قالب مثبت، منفی، سوالی است. این روش در دو حالت فعلی و صفتی کاربرد دارد. در حالت فعلی به دو روش ولی در حالت صفتی می توان با یک روش این کار انجام داده و جمله سازی کرد. علت قرار دادن چنین جمله هایی در این درس به این دلیل است که در رستوران بیشتر از این ساختار ها استفاده می شود. به توضیح های داده شده در این درس دقت کرده تا در هنگام استفاده از این جمله ها دچار اشتباه نشوید. جهت تسلط به دو ساختار فوق حتما بخش حرف زدن را تکرار و تمرین کنید.

قابل توجه زبان آموزان عزیز؛ کسانی که فایلهای آموزشی را هفته اول، از تاریخ  99/10/03 الی 99/10/10 تهیه کنند، می توانند از تخفیف 20 درصدی آن استفاده نمایند.

بخشی از این فیلم را در ادامه میتوانید مشاهده کنید

برای خرید و دانلود این درس روی لینک زیر کلیک کنید:

خرید و دانلود

آموزش تصویری نحوه خرید و دانلود ویدئوهای آموزشی از سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *