درس دوم از ترم اول – سطح مقدماتی

درس دوم از ترم اول - سطح مقدماتی

مجموعه آموزش بین المللی گام به گام زبان چینی از مقدماتی تا پیشرفته برای فارسی زبانان دنیا

درس دوم از ترم اول – سطح مقدماتی

در این قسمت ابتدا اصول چهارگانه خواندن و فراگیری زبان چینی که نتیجه آن فراگیری همراه با لذت، نیز تسلط و به سادگی صحبت کردن است، همراه با ابزار لازم و روش استفاده بهینه از وقت مورد بررسی قرار گرفت.

بعد وارد بحث آموزش تلفظ مصوتهای ساده شده و با سه روش شامل بررسی نکته به نکته بر اساس منابع تلفظ زبان چینی، بیان ساده و آسان بر اساس تجربه زبان آموزی به دانشجویان فارسی زبان، استفاده از تصاویر آناتومی مربوط به دو قسمت اصلی تلفظ در زبان چینی، و در پایان تلفظ استاندارد هریک از مصوتهای شش گانه ساده جهت بارها شنیدن و تکرار آن مورد بررسی قرار گرفت. این سه نوع بیان مختلف به زبان آموزان در هر گروه سنی امکان فراگیری بر اساس توان و تمرکز متفاوت آنها را خواهد داد.

درس دوم از ترم اول - سطح مقدماتی

استفاده هم زمان از سه روش متفاوت در آموزش تلفظ در این مجموعه بخصوص استفاده از تاثیر تلفظ لغات فارسی و همانند سازی آن با تلفظ مصوتهای ساده روش منحصر به فردی است که در آموزش صامتها و مصوتها کمتر بدان پرداخته می شود. روش کلی آموزش آنست که استاد تلفظ را انجام داده و دانشجویان آن را تکرار می کنند. اما اینکه جایگاه تلفظ هر یک از مصوتها در کجاست و چگونه انجام می شود مانند روش فوق توضیح داده نمی شود. اگر چه به نظر می آید سرعت کار بالا بوده و در ظاهر باعث رضایت زبان آموزان است اما در عمل و هنگام صحبت با چینی زبان نقاط ضعف، به خوبی روشن می شود. زیبایی هر زبان به تلفظ صحیح آن زبان است و کسی لهجه دارد که ناتوان در تلفظ صحیح باشد.

تمرین تلفظ مصوتهای ساده با روش بکار گرفته شده نه تنها یادگیری تلفظ را آسان نموده بلکه حالت استاندارد بدان می بخشد. صبور بودن و رعایت موارد کلیدی گفته شده در یادگیری تلفظ و تکرار فراوان آنها بهترین راه برای پیشرفت در این مرحله می باشد.

قابل توجه زبان آموزان عزیز؛ کسانی که فایلهای آموزشی را تا یک هفته اول تهیه نمایند می توانند از تخفیف 20 درصدی آن استفاده کنند.

برای دانلود روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

خرید درس دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *