رمز خود را فراموش کرده اید ؟

奉至仁至慈的真主之名

دوره های ترمیک کوتاه مدت آموزش زبان چینی

汉语教学的短学期

Chinese teaching’s short term

CTS

دوره های تخصصی تجاری

(商务汉语)

چین چند سالی است که لقب سریع‌ترین رشد اقتصادی جهان را به خود اختصاص داده و به غیر از حوزه تجارت و اقتصاد، توانسته قدرت‌های بزرگ دنیا را در حوزه‌های دیگری مانند تکنولوژی و نظامی نیز به چالش بکشد، به‌طوری که از این کشور به عنوان قدرت اول جهان در آینده‌ای نزدیک نام برده می‌شود.

جایگاه جهانی و منطقه‌ای کشور چین در میان کشورهای آسیا به ویژه رشد و توسعه سریع آن و وجود شعبه، نمایندگی و یا کارخانه ٥٠٠ شرکت برتر دنیا در چین در دهه‌های اخیر، اهمیت زبان چینی را دوچندان کرده است.

 روابط تجاری ایران و چین بیش از ده میلیارد دلار در سال است و در حال حاضر ده‌ها پروژه‌ مختلف در زمینه پتروشیمی، کارخانه فولاد، کارخانه آلومنیوم و راه‌سازی و غیره نیز در ایران با چینی‌ها در دست انجام است و ایران با هیچ کشوری چنین سطح روابط تجاری نداشته است.  برقراری روابط تجاری و در کنار آن روابط تکنولوژیک در چند سال اخیر ایران با چین که در آینده نیز توسعه پیدا خواهد کرد، نیازمند افرادی در داخل ایران هست که شناخت کاملی از کشوری که در حال تجارت و انتقال تکنولوژی و اجرای پروژه‌ها با آن‌ها است، داشته باشند. بنابراین یادگیری زبان چینی برای ایرانیان به یک اولویت تبدیل ‌شده تا علاوه بر سهولت کاری، سود بیشتری را در رابطه با چین کسب کنند. دست اندرکاران مناسبات دوجانبه میان ایران و چین اعتراف دارند که شناخت کشور چین به عنوان کشوری که مناسبات گسترده اقتصادی و سیاسی با ایران دارد، در درجه نخست برای مسوولان، مدیران کشور و سیاست‌گذاران و سپس برای ایرانیان امری ضروری است. به تایید صاحب نظران، بدلیل شناخت کم ایران از این کشور بزرگ، بازشناسی آن ضرورتی اجتناب ناپذیر تلقی می‌شود که قدم اول در این راه، یادگیری زبان کشور چین است. آنچه در میان رشته های مختلف در یادگیری زبان چینی بسیار مورد توجه است زبان اقتصاد است. امروزه در ایران دانشگاه هایی که زبان چینی را آموزش می دهند کمتر به آموزش این بخش از زبان چینی می پردازند و دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی قادر نخواند بود که بتوانند سهمی از حجم روابط ذکر شده در بالا داشته باشند. لذا نیاز به شرکت در دوره هایی هستند تا این مهارت زبانی را افرایش دهند. این گروه با توجه به نیاز های موجود در نظر دارد تا زیر نظر اساتید متخصص در این رشته که خود علاوه بر تحصیل در چین نقش مهمی در روابط تجاری داشته اند دوره های تخصصی را برگزار نماید تا پل ارتباطی اقتصادی و تجاری بین دو کشور را هر چه بیشتر مستحکم  نماید.

مخاطبان

مخاطبان دوره

  • تمامی دانشجویان و افرادی که زبان چینی را از قبل فرا گرفته و با این زبان در سطح مطلوب آشنا هستند.
  • دانشجویانی که قصد شرکت در امتحانات " BCT" را دارند.
  • کلیه دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های تجاری و بازرگانی در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر چین دارند.
  • مدیران، بازرگانان و تجاری که با چین همکاریهای تجاری و بازرگانی دارند و دوره های آموزش زبان چینی را گذرانده اند.
  • مترجمین همزمان که نقش مهمی را در روابط تجاری بین دو کشور ایفا می کنند.
  • دانشجویان مشغول به تحصیل که همزمان علاقمند به ورود در بازار کار هستند.
  • کارفرمایانی که قصد تاسیس شرکت یا نمایندگی در شهر های مختلف چین را دارند.
شرایط دوره ها

شرایط دوره ها

در پایان هر ترم در تاریخ مشخص شده، آزمونی جهت تعیین سطح زبان آموزان برای شرکت در دوره بعد، بعمل خواهد آمد.

نمره هر درس شامل مجموع نمره کتبی و شفاهی می باشد.

حداقل نمره قبولی بر اساس سیستم آموزش بین المللی زبان چینی در هر درس ٦٠  از ١٠٠ می باشد.

هدف دوره

هدف دوره

آموزش و تربیت متخصصین مسلط به مکالمات تجاری، برگزاری جلسات مذاکره، سفارش و خرید کالا، دریافت و ترخیص کالاهای تجاری و کلیه امور گمرکی، مکاتبات تجاری در بهترین کیفیت، شناسایی فرهنگ تجاری و اصول بازاریابی در چین و شناسایی مناطق تجاری و بانکی با توجه به شرایط کنونی ایران و مواردی دیگری که شگردهای ارتباطی بر اساس تجربه اساتید آموزش داده خواهد شد.

شرایط ورود

شرایط ورود به دوره

مصاحبه ورودی در زمینه هدف و انگیزه فرد، ارزیابی سطح زبان چینی و سوابق تحصیلی

برگزاری کلاس

برگزاری کلاس

هر هفته دو جلسه سه ساعته، از ساعت ١٧ تا ٢٠

جهت ثبت نام، فرم رزرو ثبت نام را تکمیل و ارسال نمایید.

شرایط اخذ

شرایط اخذ گواهی نامه پایان دوره

کسب حداقل معدل کل ٧٥ از کلیه دروس ارائه شده در ترم ها

منابع آموزشی

منابع آموزشی دوره ها

کلیه منابع آموزشی سمعی و بصری توسط گروه آموزشی، در اختیار زبان آموزان قرار می گیرد.

برنامه آموزشی

برنامه آموزشی

دوره تخصصی آموزش تجاری زبان چینی در ٤ ترم، هر ترم ١٢ جلسه آموزشی و یک جلسه ٤ ساعته امتحان پایان هر ترم، در مجموع ٤٠ ساعت آموزشی برگزار می شود.

تعداد دوره و ساعات آموزشی در جدول زیر به طور کامل آورده شده است.

تجاری تخصصی

زمان برگزاری کلاستعداد جلسات در هفتهطول دوره آمورزشیمجموع ساعت آموزشی
١٧ تا ٢٠٢٤ ترم٣٦٠ ساعت

 

توضيحات:

لازم به ذکر است، زبان آموزان پس از پایان این دوره ها می توانند در امتحان تعیین سطح BCT شرکت نمایند و نمره مطلوبی را بدست آورند. متقاضیان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مدیر آموزش تماس فرمایند.

بالا