درس اول از ترم چهارم-سطح مقدماتی

آکادمی تخصصی زبان چینی میرزایی

雷彬博士汉语学院

مجموعه آموزش گام به گام زبان چینی از مقدماتی تا پیشرفته برای فارسی زبانان دنیا

درس اول از ترم چهارم-سطح مقدماتی

با پایان ترم سوم سطح مقدماتی را به پایان رسانده و با شروع ترم چهارم وارد سطح میانه شدیم. این مجموعه آموزشی با استفاده از چهار مهارت زبانی، روش خوب و استانداردی را برای آموزش زبان چینی ارائه نموده است. زبان آموزان می توانند پس از فراگیری فایلهای آموزشی این مجموعه علاوه بر تسلط به زبان چینی، در امتحان تعیین سطح زبان چینی  HSK، شرکت کرده و نمره خوبی را کسب نمایند.

ترم چهارم را در ادامه ترم سوم و با شروع آن از درس 25 خواهیم داشت. بعد از پایان چهار درس از این کتاب در ادامه و در کتاب جدید روش نوینی را برای ادامه آموزش خواهیم داشت که به موقع به بیان آن خواهیم پرداخت.

نکات این درس:

 1. جمله های مقایسه ای (1)

2.حرف اضافه مقایسه ای

نکته اول:

1. جمله های مقایسه ای (1)

اولیننوع از جمله های مقایسه ای را در درس 22 از ترم سوم فرا گرفتیم و در آنجا از قیود برای مقایسه استفاده کردیم. در ادامه و در این درس به سراغ اولین نوع از جمله های مقایسه ای که با استفاده از حروف اضافه ساخته می شوند و تعداد آنها در زبان چینی 39 عدد می باشد رفته و آنها را فرا می گیریم. در ادامه درس به صورت کامل توضیح داده شد که جمله های مقایسه ای به دو گروه بزرگ تقسیم شده و این 39 جمله متفاوت بر اساس این دو گروه و کاربرد آنها دسته بندی می شوند. برای اینکه بیشتر این موضوع را درک کرده و آنرا فرا گیرید با ما در این درس همراه شوید تا چهارچوب و اصول این جمله ها را در شروع آموزش آنها به خوبی بیاموزید.

نکته دوم:

2.حرف اضافه مقایسه ای

در گروه اول از جمله های مقایسه ای که بیان تفاوت میان دو شخص یا شی هست این حرف اضافه که نقشهای دیگری هم در دستور زبان چینی دارد به عنوان مهمترین قسمت از جمله های مقایسه ای کاربرد دارد. در صفحه 131 با نگاهی به سه جمله مثال، به ساختار متفاوت در قسمت گزاره ولی یکسان در قسمت نهاد جمله پی می بریم. در ادامه توضیحات درس به خوبی به این تفاوتها پرادخته و آنها را توضیح داده ام. در ادامه برای اینکه به کاربرد این جمله ها تسلط کافی پیدا کنید، هر دو نوع ساختار را برای شما همراه با مثال خواندم که می توانید همراه با من تکرار نمایید.

در قسمت نکات، به خوبی دقت نمایید تا قسمتهایی که در ساختار این جمله ها باید حتما رعایت کنید را فرا گیرید که هنگام صحبت با چینی زبانها دچار اشتباه غیر عمد نگردید. در پایان این درس مانند قبل نکات دستوری را به صورت خلاصه آورده ام تا بار دیگر براحتی آنها را در زمانی کوتاه مرور نمایید.

از آنجایی که متن این درس به موضوع آب و هوا پرداخته بود جهت آشنایی با لغات مهم آن برای شما با استفاده از فرهنگ لغت مصور لغات پر کاربرد را در انتهای درس قرار داده ام که می توانید آنها را فرا گرفته و تمرین نمایید. بحث آب و هوا در همه زبانها پر کاربرد بوده به همین خاطر بهتر است برای یادگیری آن به منابعی که در درس به آنها اشاره کردم مراجعه کرده و تمرین کنید.

قابل توجه زبان آموزان عزیز؛ کسانی که فایلهای آموزشی را هفته اول، از تاریخ  1400/04/12 الی1400/04/19هیه کنند، می توانند از تخفیف 20 درصدی آن استفاده نمایند.

بخشی از این فیلم را در ادامه میتوانید مشاهده کنید

برای خرید و دانلود این درس روی لینک زیر کلیک کنید:

خرید و دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *