درس ششم از ترم سوم – سطح مقدماتی

dars 6 photo

آکادمی تخصصی زبان چینی میرزایی

雷彬博士汉语学院

مجموعه آموزش گام به گام زبان چینی از مقدماتی تا پیشرفته برای فارسی زبانان دنیا

درس ششم از ترم سوم – سطح مقدماتی

درس ششم آموزش زبان چینی را می توان درس آدرس نامید. در ترم گذشته جهت ها را با هم آموختیم. در این درس با استفاده از آموخته های خود یاد می گیریم که چگونه آدرس بدهیم یا آدرس بپرسیم. جهت تکمیل این موضوع سه نکته را بررسی می کنیم. ششمین حرف اضافه در ادامه حروف اضافه قبلی، فعل فاصله داشتن از………، که در بیان فاصله دو مکان از آن استفاده می شود. قید و کلمه ربطی که با هم عبارتی می سازند که در زبان فارسی هم از آن استفاده می شود. با دیدن ویدئوی این درس می توانید به خوبی کاربرد آنها را بیاموزید.

نکات این درس:

 1. حرف اضافه

2. فعل فاصله داشتن از  “离”

3. قید “先” و کلمه ربط ”然后“ در عبارت ………先…..,然后

نکته اول:

1. حرف اضافه “往

همان طور که در بالا اشاره شد این درس برای یادگیری آدرس است و باید بعد از تمرین این درس به راحتی آدرس گرفته و آدرس بدهیم. در توضیح درس ساختار آدرس را با هم بررسی می کنیم و با استفاده از جدول داده شده به تمرین می پردازیم. حرف اضافه ” به طرف” بیشترین کاربرد را در جمله های آدرس داشته به همین خاطر در این درس آورده شده است. در ادامه به کاربرد ششمین حرف اضافه پرداخته شده است که می توانید با دنبال کردن بحث بخوبی آنها را بیاموزید و استفاده کنید.

نکته دوم:

2. فعل فاصله داشتن از  

این فعل برای نشان دادن فاصله بین دو مکان استفاده می شود و در زبان فارسی هم از آن استفاده می شود. اما در ساختار جمله سازی آن مواردی مهمی هست که باید بدان توجه کرد. تمامی موارد کاربرد و نیز انواع ساختار جمله ها در درس به خوبی توضیح داده شده است. بعد از فراگیری کاربرد این فعل بسیاری از جمله هایی که تا کنون دوست داشتید برای بیان فاصله از آن استفاده کنید را می توانید به راحتی بیان کنید.

نکته سوم:

3.قید “先” و کلمه ربط ”然后“ در عبارت ……..先…….,然后

از این ساختار برای بیان یک جمله مرکب استفاده می شود که ترتیب آن قابل تغییر نیست و بیان دو کار پشت سر هم است. از این جمله در مکالمه های روزمره بسیار استفاده می شود. بنابراین باید به خوبی آنرا فراگرفته و به نکات آنهم دقت زیادی داشته باشید که به خوبی برای شما در این درس توضیح داده شده است.

قابل توجه زبان آموزان عزیز؛ کسانی که فایلهای آموزشی را هفته اول، از تاریخ  1400/02/04 الی 1400/02/11 تهیه کنند، می توانند از تخفیف 20 درصدی آن استفاده نمایند.

بخشی از این فیلم را در ادامه میتوانید مشاهده کنید

برای خرید و دانلود این درس روی لینک زیر کلیک کنید:

خرید و دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *