پس از تاسیس چین جدید و روند بسیار پر شتاب رو به رشد همه جانبه ی آن، زبان چینی و آموزش آن در بسیاری از کشورهای جهان مورد توجه قرار گرفته است. در کشور ما نیز با توجه به حجم گسترده ی ارتباطات سیاسی، اقتصادی، نظامی، علمی و فرهنگی با کشور چین و با توجه به موقعیت و نفوذ این کشور و نیز جهانی شدن زبان چینی، آموختن این زبان یک نیاز بسیار مهم و ضروری است. تاکنون به چگونگی آموزش این زبان در دانشگاه های ایران توجه خاصی نشده است؛ به دلیل عدم برخورداری از آموزش در فضای مناسب با امکانات و برنامه ریزی های استاندارد، فارغ التحصیلان این رشته  نتوانسته اند جوابگوی نیازهای جامعه به این زبان باشند و همواره میدان کار و عمل را به دانشجویان چینی که زبان فارسی را در ایران فرا گرفته اند داده اند. در نتیجه، این امر سبب عدم اعتماد شرکت ها، موسسات و وزارتخانه های دولتی به دانش آموختگان ایرانی و همکاری با آنها شده است. در دانشگاه هایی که رشته زبان چینی تدریس می گردد، بین نیازهای ضروری علمی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و عناوین رشته های آموزشی هماهنگی وجود ندارد. این موضوع باعث شده که دانشجویان بعد از پایان تحصیلات به جای قرار گرافتن در جایگاه شغلی مناسب، بیشتر به کارهای موقت پرداخته و نتوانند نقش موثری را ایفا نمایند. این بزرگترین ضعف در روابط ایران و چین است. آنچه در آموزش زبان چینی که متفاوت ترین زبان دنیاست مهم تلقی می شود، برنامه ریزی آموزشی بر اساس استانداردهای دانشگاه های کشور چین است که سالها به طور ویژه به امر آموزش زبان چینی به دانشجویان خارجی پرداخته اند. همچنین استفاده از دانش و تجربیات اساتید مجرب چینی و ایرانی که در دانشگاههای معتبر چین آموزش دیده اند از مهمترین ضروریات است. در نتیجه، داشتن برنامه ی استاندارد، اساتید مجرب و منابع به روز مطابق با نیازهای گوناگون این زبان در محیط های علمی و آکادمیک می تواند علاقمندان به این زبان را جهت رسیدن به اهداف، ایفای نقش در حوزه مورد نظر خود و قابلیت استخدام یا ارتقاء شغلی در سازمان ها و شرکت ها یاری نموده و اعتماد به نفس آنها را همواره افزایش دهد.

مدرک دکتری در رشته زبان شناسی کاربردی، گرایش آموزش زبان چینی
 

به دلیل نیاز مبرم جامعه امروز به چینی دانان و از طرفی فقدان افراد متخصص کافی در این رشته، آکادمی تخصصی زبان چینی میرزایی با مدیریت دکتر رضا میرزایی، اولین فارغ التحصیل از دانشگاه زبان و فرهنگ پکن ( BLCU ) در رشته “آموزش زبان چینی به دانشجویان خارجی” ، فعالیت حرفه ای خود را در زمینه آموزش تخصصی زبان چینی از سال ۱۳۹۲ به صورت دوره های ترمیک آموزش آزاد زبان چینی از مقدماتی تا پیشرفته در رده های سنی ( خردسالان، کودکان، نوجوانان و بزرگسالان ) در دانشگاه شهید بهشتی تهران آغاز نمود. از آن زمان تا کنون توانسته است ۳۲ دوره تخصصی، زبان آموز، جذب و فارغ التحصیل نماید.

آموزش زبان چینی

این مجموعه آموزشی، تمام تلاش خود را در بکارگیری روش های صحیح و استاندارد جهانی آموزش زبان چینی با استفاده از منابع دانشگاه های بزرگ چین مانند دانشگاه زبان و فرهنگ پکن، دانشگاه پکن و دیگر دانشگاه های مطرح بکار گرفته است تا در محیطی تخصصی بتواند نیاز های زبان آموزان را به بهترین نحو فراهم نماید.

ارتقاء سطح آموزش و بکارگیری منابع سمعی و بصری به روز و جدید از اولویت های آموزشی این گروه می باشد. نکته دیگر و مهم در خصوص آموزش زبان چینی، بهره بردن از اساتید متخصص و فارغ التحصیل از دانشگاه های معتبر چین و ایران است که گروه آموزشی زبان چینی میرزایی آن را به عنوان یک اصل مهم در آموزش مورد توجه قرار داده است. بنابراین تلفیق منابع تخصصی و اساتید مجرب در یک محیط آکادمیک می تواند روند رشد و پویایی آموزش و رسیدن زبان آموزان به اهداف خود را به خوبی فراهم آورد.

در زیر به معرفی دورهای آموزشی در رده های سنی مختلف و سایر فعالیتها درباره آکادمی تخصصی زبان چینی میرزایی می پردازیم.

 1. آموزش تخصصی زبان چینی به خردسالان:

هدف اصلی این دوره ها ایجاد بستر رشد زبانی با تکیه بر مهارت های شنیداری و گفتاری است.

به منظور افزایش خلاقیت و هوش کودکان، بالا بردن سطح حافظه دیداری و شنیداری آنها از به روزترین متد های بین المللی و ابزار های استاندارد، استفاده می شود. آموزشها با رویکرد کاملا غیر مستقیم، از منابع آموزشی تخصصی خردسال، همراه پاپت و فلش کارت، شعر، بازی، داستان خوانی، انیمیشن، بازی های دیجیتالی آموزشی، کاردستی و … تدریس می شود؛ بنابراین جلسات آموزشی بسیار لذت بخش و مفرح هستند و کودکان با هیجان فراوان، جلسات را پیگیری می کنند.

تمامی منابع این مجموعه توسط مدیریت آکادمی از نظر سطح علمی، کیفی و متد آموزشی، به صورت تخصصی بررسی شده و به صورت انحصاری از دانشگاه زبان و فرهنگ پکن(BLCU) تهیه شده اند.

نوآموزان خردسال می توانند با همراهی والدین خود از هر نقطه ای از ایران و جهان در کلاس های ۶ تا ۸ نفره آنلاین آکادمی زبان چینی میرزایی ( ارتباط مستقیم صدا و تصویر تمامی کودکان با مدرس) با بالا ترین کیفیت، شرکت نموده و در هر ماه ۸ ساعت آموزش داشته باشند.

مخاطبین این دوره ها، نوآموزان سنین ۴ تا ۶ سال (پیش دبستانی) هستند تا با روشی علمی و با در نظر گرفتن علاقه مندی های دوران کودکی، بتوانند به زبان چینی مسلط شوند. در سطح خردسال، هدف، آشنایی با مفاهیم پایه کلامی زبان چینی و آشنایی دیداری و شنیداری با لغات و جملات چینی وآماده سازی بستر زبان آموزی کودکان است؛ کودک میتواند در مورد اصطلاحات پایه صحبت کند و البته استعداد زبان آموزی کودک هم نقش موثری در سرعت یادگیری، تقلید دیداری و شنیداری کودک دارد. پس از پایان دوره نوآموزان می توانند مدارک بین الملی (YCT) را دریافت نمایند.

مفاهیم آموزشی سطح خردسال شامل موارد زیر می باشد:

۱. اعداد ۲. رنگ ۳. اسامی حیوانات ۴. اعضای خانواده ۵. معرفی خود ۶. اعضای بدن ۷. لباس ۸. اسباب بازی ۹. روزهای هفته  ۱۰. آب و هوا ۱۱. ساعت  ۱۲. لوازم التحریر ۱۳. صفت ها ۱۴. خوراکی ها ۱۵. ملیت ۱۶. جهت ها ۱۷. محیط خانه ۱۸. سبزیجات ۱۹. مدرسه ۲۰. عادات و سرگرمی ها ۲۱. واحدهای شمارش ۲۲. اصطلاحات کاربردی ۲۳. وسایل حمل و نقل ۲۴. فرهنگ چین

خدماتی که در این مجموعه ارائه می‌شود شامل: آموزش تخصصی زبان چینی، پشتیبانی علمی و مشاوره روانشناسی کودک است و برای والدینی که به فکر آماده سازی بستر رشد آینده فرزندانشان هستند، بسیار ارزشمند است.

مدرسان آموزش خردسال این مجموعه، فارغ التحصیلان زبان چینی در دانشگاه‌های معتبر ایران و چین هستند و دوره‌های تربیت مدرس(TTC) را به دو روش، کلاس های آنلاین و حضوری، زیر نظر دکتر رضا میرزایی و متخصص روانشناسی کودک گذرانده اند. همچنین ناظرین آموزشی بر عملکرد مدرسان و کیفیت زبان آموزی نظارت مستمر دارند.

 1. آموزش تخصصی زبان چینی به کودکان:

دوره های تخصصی آموزش زبان چینی کودکان برای گروه‌های سنی ۷ تا ۱۲ سال با هدف اخذ آخرین سطح آزمون مدرک بین الملی (YCT) طراحی شده است. کودکان دبستانی بعد از گذراندن سطوح آموزشی مقدماتی تا پیشرفته، ۱۶۰۰ تک کلمه (字) را می آموزند و این به این معناست که مهارتهای زبانی معادلHSK4  تا HSK5 را فرا گرفته اند. البته استعداد زبان آموزی کودک هم نقش موثری در سرعت یادگیری، تقلید دیداری و شنیداری کودک دارد. دوره های آموزشی کودک، درسه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته برگزار می شود و کودکان عزیزمان، پس از طی مراحل آموزشی به آخرین سطح آزمون YCT معادل HSK4  تا HSK5 بزرگسالان دست پیدا می کنند.

کلاس آنلاین آموزش زبان چینی به کودکان
 

هدف اصلی دوره های آموزش کودک، ایجاد بستر آشنایی با زبان چینی به واسطه بهبود عملکرد شنیداری و ایجاد توانمندی کلامی است که در نتیجه ی این آموزشها، اعتماد به نفس گفتاری و خودباوری کودک درونی می شود؛ گویش و نوشتار زبان چینی شکل می گیرد و می تواند از کلمات و جمله های صحیح در جایگاه درست استفاده کند، روان صحبت کند و بنویسد. به این منظور و برای افزایش حافظه دیداری و شنیداری، آکادمی زبان چینی میرزایی با استفاده از روش های  بین المللی استاندارد با رویکرد آموزش غیر مستقیم، سیستم آموزشی خود را برنامه ریزی کرده است. تمامی دوره های کودک با کمک پاپت از طریق کتابها، فلش کارتها، داستان خوانی، انیمیشن، بازی های دیجیتالی آموزشی و … تدریس می شود؛ بنابراین جلسات آموزشی همراه با شور و هیجان برگزارشده و کودکان از حضور در کلاس بسیار لذت میبرند. کودکان در هر کجای ایران و جهان می توانند در کلاس های ۶ تا ۱۰ نفره آنلاین آکادمی زبان چینی میرزایی ( ارتباط مستقیم صدا و تصویر تمامی کودکان با مدرس) با بالاترین کیفیت ممکن، شرکت کنند و هر ترم ۱۶ساعت آموزش جذاب و پویا را تجربه کنند. منابع آموزشی این مجموعه، توسط مدیریت آکادمی از نظر سطح علمی، کیفی و متد آموزشی بررسی شده به صورت انحصاری از دانشگاه زبان و فرهنگ پکن(BLCU) تهیه شده اند.

خدماتی که در این مجموعه ارائه می‌شود شامل: آموزش تخصصی زبان چینی، پشتیبانی علمی و مشاوره روانشناسی کودک است و برای والدینی که به فکر آماده سازی بستر رشد آینده فرزندانشان هستند، بسیار ارزشمند و مورد استقبال است.

مدرسان آموزش کودک این مجموعه، فارغ التحصیلان زبان چینی در دانشگاه‌های معتبر ایران و چین هستند و دوره‌های تربیت مدرس(TTC) را به دو روش، کلاس های آنلاین و حضوری، زیر نظر دکتر رضا میرزایی و متخصص روانشناسی کودک گذرانده اند. همچنین ناظرین آموزشی بر عملکرد مدرسان و کیفیت زبان آموزی نظارت مستمر دارند.

 آموزشی تخصصی کودکان در سه سطح زیر برنامه ریزی شده که در پایان هر سطح می توانند به مهارتهای زیر دست پیدا کنند.

 1. سطح مقدماتی شامل:

۱. اعداد ۲. رنگ ۳. اسامی حیوانات ۴. اعضای خانواده ۵. معرفی خود ۶. اعضای بدن ۷. لباس ۸. اسباب بازی ۹. روزهای هفته ۱۰. آب و هوا ۱۱. ساعت ۱۲. لوازم التحریر ۱۳. صفت ها ۱۴. خوراکی ها ۱۵. ملیت ۱۶. جهت ها ۱۷. محیط خانه ۱۸. سبزیجات ۱۹. مدرسه ۲۰. عادات و سرگرمی ها ۲۱. واحدهای شمارش ۲۲. اصطلاحات کاربردی ۲۳. وسایل حمل و نقل ۲۴. فرهنگ چین

 1. سطح متوسط شامل:

آموزشهای این سطح شامل پین یین نویسی، تشخیص تن ها، قوانین نگارش خط چینی، آشنایی با تفاوتهای خط قدیم و جدید چینی، استفاده کاربردی از گرامر در ساختار جملات، وگسترش دایره لغات است. در سطح متوسط توانمندی مکالمات زبان آموز از سطح A2 آغاز و به B2 میرسد.

 1. سطح پیشرفته شامل:

آموزشهای این سطح شامل درک مطلب و ساختار گرامری پیشرفته، ضرب المثل های چینی، تاریخ و فرهنگ چین، گردشگری در چین ، نامه نگاری رسمی و نوشتن ایمیل، نقد فیلم، تکنولوژی، داستان نویسی، یادداشت های روزانه است و سطح مکالمات زبان آموز از B2 آغاز و به سطح C2 میرسد.

 1. آموزش تخصصی زبان چینی به نوجوانان_ ترمیک:

با توجه به رشد تجاری و اقتصادی کشور چین و کسب رتبه دوم حال حاضر دنیا و همچنین نسبت افرادی که در دنیا به زبان چینی صحبت میکنند (یک به پنج )، آموزش نوجوانان و طراحی برنامه های آینده آنها ضروری است. آموختن این زبان خاص به نوجوانان امکان دسترسی به مشاغل و زمینه های رشد فراوانی را در سراسر دنیا مهیا می سازد. از آنجایی که یادگیری زبان مهارتی زمان بر است و وقت نوجوان طلاست باید در انتخاب روش آموزش و مدرس متخصص به شدت توجه شود چرا که با هرگونه آموزش اشتباه، مطالب نادرست در ذهن فرد درونی میشود و تغییر آنها بسیار سخت و گاهی دور از ذهن است. از این رو گروه آموزشی زبان چینی میرزایی با به کارگیری نیروی های متخصص آموزشی و برنامه های مدون تخصصی، شما را در رسیدن به اهداف والاتر تحصیلی و شغلی با تعهد و تضمین یاری می نماید.

دوره های تخصصی آموزش زبان چینی برای نوجوانان در آکادمی زبان چینی میرزایی، از سطح مقدماتی تا پیشرفته در ۲۰ ترم برنامه ریزی و در حال اجراست و نوجوان را به سطح آزمون HSK4 وHSK5  میرساند که این سکوی پرشی عالی برای ادامه تحصیل و انتخاب آینده شغلی نوجوان است. نوجوانان عزیز، بعد از گذراندن سطوح آموزشی مقدماتی تا پیشرفته، ۱۶۰۰ تک کلمه (字) را آموخته اند و این به این معناست که مهارتهای زبانی معادلHSK4  تا HSK5 را فرا گرفته اند که معادل مدرک کارشناسی دانشگاه است. در این سطح آموزشی، نوجوان به راحتی با افراد چینی زبان، ارتباط کلامی برقرار کرده و نظرات و عقاید خودش را به زبان چینی مطرح می کند و توانایی ورود به بازار کار را کسب کرده است.

نوجوانان عزیز در هر نقطه ای از ایران و جهان می توانند در کلاس های ۵ تا ۸ نفره آنلاین آکادمی زبان چینی میرزایی ( ارتباط مستقیم صدا و تصویر با مدرس) با بالاترین کیفیت ممکن، شرکت کنند و در هر ترم آموزشی، از ۱۸ساعت آموزش جذاب و کاربردی استفاده می کنند.

منابع آموزشی این مجموعه، توسط مدیریت آکادمی از نظر سطح علمی، کیفی و متد آموزشی بررسی شده به صورت انحصاری از دانشگاه زبان و فرهنگ پکن(BLCU) تهیه شده اند.

عناوین آموزشی که برای سطح مقدماتی و متوسط طراحی شده است:

آموزشهای این سطح شامل پین یین نویسی، تشخیص تن ها، قوانین نگارش خط چینی، آشنایی با تفاوتهای خط قدیم و جدید چینی، استفاده کاربردی از گرامر در ساختار جملات، گسترش دایره لغات است و توانمندی مکالمات زبان آموز از سطح A2 آغاز و به سطح B2 میرسد.

عناوین آموزشی که برای سطح پیشرفته طراحی شده است:

آموزشهای این سطح شامل درک مطلب و ساختار گرامری پیشرفته، ضرب المثل های چینی، تاریخ و فرهنگ چین، گردشگری در چین ، نامه نگاری رسمی و نوشتن ایمیل، نقد فیلم، تکنولوژی، داستان نویسی، یادداشت های روزانه است و سطح مکالمات زبان آموز از سطح B2 آغاز و به سطح C2 میرسد.

تمامی مدرسان آموزش نوجوان این مجموعه، فارغ التحصیلان زبان چینی در دانشگاه‌های معتبر ایران و چین هستند و دوره‌های تربیت مدرس (TTC کلاس های آنلاین – حضوری) و روانشناسی  رفتاری را زیر نظر دکتر رضا میرزایی و متخصص روانشناسی تربیتی گذرانده اند. همچنین ناظران آموزشی، عملکرد مدرسان و کیفیت زبان آموزی نوجوانان را بصورت مستمر نظارت میکنند.

 1. دوره های آموزش تخصصی زبان چینی بزرگسالان از مقدماتی تا پیشرفته_ ترمیک:

طرح درس آموزشی این دوره، بر اساس نیاز کنونی جامعه ایران بصورت دوره های فشرده ترمیک طراحی شده است که زبان آموزان بزرگسال بتوانند در مهارت های شنیدن، مکالمه، خواندن و نوشتن زبان چینی در مدت زمان ۹ ترم بصورت فشرده به مدت ۲ سال به سطح مطلوب ( HSK4 یا HSK5 و HSKK معادل مدرک کارشناسی دانشگاههای ایران) جهت انجام امور تحصیلی و تجاری برسند.

محتوای آموزشی دوره آموزش زبان چینی بزرگسالان در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته تنظیم شده است. در سطح اول آموزش پایه با خواندن پین یین( شناخت صامتها و مصوتها و آهنگها) و قوانین نگارش خط چینی شروع و در ترم های بعد با یادگیری دستور زبان، فرهنگ، تاریخ چین و تمرین مهارتهای چهارگانه (شنیدن، حرف زدن، خواندن و نوشتن) به مراحل نهایی آموزشی این دوره میرسند. در نتیجه ی این آموزشها دسترسی به اهداف عالی تحصیلی در دانشگاههای چین یا انجام امور تجاری امکان پذیر خواهد شد.

آموزش زبان چینی به بزرگسالان

اساتید دوره های آموزشی بزرگسالان، دارای مدرک دکترای آموزش زبان چینی از دانشگاههای پکن میباشند که با توجه به جایگاه تحصیلی و تجربه ی تخصصی ارزشمند آنها در امر آموزش، بهترین و عالی ترین شرایط یادگیری را برای شما عزیزان فراهم میکنند. چنین سیستم آموزشی در ایران فقط در آکادمی زبان چینی میرزایی وجود دارد.

منابع آموزشی سمعی و بصری مورد استفاده در طول دوره، از بروزترین منابع آموزشی است که همزمان در دانشگاههای معتبر چین مانند دانشگاه پکن، دانشگاه زبان و فرهنگ پکن و دانشگاه فودن شانگهای تدریس می شوند. انتخاب تخصصی این منابع بر اساس “برنامه آموزش بین المللی زبان چینی به خارجی زبانان” باعث میشود تا زبان آموزان پس از پایان دوره، به راحتی در آزمون تعیین سطح زبان چینی ( HSK4 یا HSK5 وHSKK شرکت کنند. با در دست داشتن مدرک HSK4 و HSK5 و رسیدن به این سطح، نه تنها میتوان از دانشگاه های سطح A  و A+ چین پذیرش بورس تحصیلی گرفت، بلکه بر اساس نتایج مصاحبه دانشگاه و با ارائه مدرک دیپلم، میتوان در ترم ۳ یا ۴ مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهید. همچنین در صورت داشتن مدارک کارشناسی می توانید به راحتی در مقاطع بالاتر تحصیلی در دانشگاه های عالی این کشور پذیرش بگیرید و در بهترین محیط های دانشگاهی با آرامش تمام تحصیل نمایید. از آنجاییکه بیشتر دانشگاه های چینی دارای اعتبار جهانی هستند می توانید از آنجا برای تحصیل در سایر کشورهای دنیا اقدام نمایید.

 1. دوره های آموزش تخصصی چینی تجاری (ویژه فارغ التحصیلان):

 روابط تجاری ایران و چین بیش از ده میلیارد دلار در سال است. در حال حاضر ده‌ها پروژه‌ مختلف در زمینه های پتروشیمی، فولاد، آلومینیوم، راه‌سازی و غیره نیز با چینی‌ها در دست انجام است و ایران با هیچ کشوری چنین سطح روابط تجاری نداشته است. طرح های بزرگ جهانی چون یک راه یک نسل یا همان یک کمربند یک جاده一带一路  که کشورهای دنیا را از طریق راههای خشکی، دریایی، هوایی و زمینی به یکدیگر وصل می کند و مسیر بزرگ تجاری را در سراسر دنیا می گستراند، نیز امضای قرار داد ۲۵ ساله همکاری ایران و چین در همه ابعاد و زمینه ها، باعث شده تا یادگیری زبان چینی برای ایرانیان به یک اولویت اجتناب ناپذیر تبدیل ‌شده تا علاوه بر سهولت کاری، بتوانند جایگاه برتری را در رابطه با چین کسب کنند.

از آنجایی که این دوره به صورت تخصصی برگزار می گردد لازم است که شرکت کنندگان در این دروه مدرک HSK4 یا بالاتر از آن را داشته باشند و یا اینکه دوره های مقدماتی تا پیشرفته زبان چینی را در این آکادمی گذرانده و فارغ التحصیل شده باشند. اهدافی که در این دوره می توانیم به آنها دست پیدا کنیم شامل: 

۱. آموزش و تربیت متخصصین مسلط به مکالمات تجاری ۲. آموزش مهارت های ارتباطی و فنون مذاکره در جلسات کاری ۳. سفارش و خرید. ۴. ترخیص کالاهای تجاری و کلیه امور گمرکی ۵. آموزش نحوه مذاکرات و مکاتبات بازرگانی۶. آشنایی با فرهنگ تجاری و اصول بازاریابی در چین ۷. شناسایی مناطق تجاری و بانکی با توجه به شرایط کنونی ایران ۸. آشنایی با شگردهای ارتباطی جهت برقرای روابط تجاری ۹. آموزش اصطلاحات و واژگان کاربردی در دنیای تجارت۱۰. آموزش اصول نگارش قراردادهای بین المللی و سایر مکاتبات تجاری. زبان آموزان پس از پایان این دوره ها می توانند در امتحان تعیین سطح BCT شرکت نمایند و نمره عالی را بدست آورند.

 1. دوره های آموزش چینی تجاری (ویژه زبان آموزانی که با زبان چینی آشنایی ندارند):

این دوره بصورت ترمیک از مقدماتی تا پیشرفته برای علاقمندانی تعریف شده است که می خواهند زبان چینی را صرفا در قالب تجاری آموزش ببینند و از پایه تمامی منابع آموزشی رویکرد تجاری داشته باشد. این دوره، دانشجویان و زبان آموزانی که قصد شرکت در امتحانهای تعیین سطح BCT را دارند،کلیه دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های تجاری و بازرگانی در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر چین دارند، مدیران، بازرگانان و تجاری که با چین همکاریهای تجاری و بازرگانی دارند، مترجمین همزمان که نقش مهمی را در روابط تجاری بین دو کشور ایفا می کنند، دانشجویان مشغول به تحصیل که همزمان علاقمند به ورود در بازار کار هستند، کارفرمایانی که قصد تاسیس شرکت یا نمایندگی در شهر های مختلف چین دارند را شامل می شود. در پایان دوره به راحتی می توانید دنیای کسب و کار خویش را با زبان چینی اداره کنید و با دانستن این زبان از هزاران امتیازی که دیگران نمی توانند برخوردار باشید.

 1. دوره های آموزش فقط مکالمه از مقدماتی تا پیشرفته – بدون خط و نوشتن(口语)

با توجه به وجود دوره های متنوع و کاربردی در آکادمی تخصصی زبان چینی میرزایی، با این حال همواره گروهی از زبان آموزان متقاضی دوره هایی بودند که در آن با سرعت و بدون نیاز به نوشتن بتوانند به راحتی به زبان چینی حرف بزنند. در این دوره فقط در ترم مقدماتی خط آموزش داده می شود تا زبان آموزان در صورت علاقه خود بتوانند آنرا ادامه دهند. در این دوره، سه مهارت شنیدن، مکالمه کردن و خواندن آموزش داده خواهد شد.

منابع این دوره از به روز ترین منابع آموزشی 口语 دانشگاه پکن است که هم زمان در سایر دانشگاه های چین به خصوص دانشگاه زبان و فرهنگ پکن نیز تدریس می گردد. زبان آموزان پس از پایان این دوره آموزشی می توانند با تسلط بسیار زیاد به زبان محاوره ای چینی که بیشتر در محیط کار و تجارت مورد نیاز است، صحبت کنند و به راحتی متن قرار دادها و پروفرمها را بخوانند و در صورت تمایل به داشتن مدرک می توانند در امتحان سطح مقدماتی و میانه  ” HSKK ” شرکت نمایند و نمره مطلوبی را بدست آورند.

 1. دوره های تخصصی تربیت مدرس آموزش زبان چینی(培训教师TTC

 مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۸ لایحه ای تصویب و به آموزش و پرورش ابلاغ نمود که آموزش زبانهای خارجی دیگر از جمله زبان چینی در اولویت قرار گرفت. تصویب این قانون گام بزرگی در روابط دو کشور محسوب می شود اما نکته بسیار پر اهمیت آنست که آیا آمادگی لازم برای اجرایی شدن آموزش زبان چینی در سطح مدارس وجود دارد؟ اگر نگاهی دقیق به چگونگی و کیفیت آموزش زبان چینی در ایران داشته باشیم جواب این سوال منفی خواهد بود. از تاسیس اولین گروه زبان چینی در ایران در دانشگاه شهید بهشتی ۲۵ سال می گذرد و این دانشگاه در حال حاضر فقط ۲ نفر هیات علمی پیمانی در اختیار دارد و خود با کمبود مدرس زبان چینی روبروست. درطول این ۲۵ سال ۳ دانشگاه دیگر به تاسیس گروه زبان چینی اقدام نموده اند که هر سه در بحران کمبود هیات علمی به سر می برند. بنابراین بهترین راه برای اجرایی کردن آموزش زبان چینی در سطح فراگیر، تربیت مدرسین زبان چینی از میان دانشجویان فارغ التحصیل است تا بتوانند نیروی لازم را برای مدارس و آموزشگاه ها فراهم کنند و مانع از بکارگیری افرادی گردد که گاها با این زبان فقط آشنا هستند و به دلیل جای خالی و کمبود مدرس زبان چینی و استقبال از این زبان بکار گرفته می شوند. همواره یک تصور کاملا غلط در آموزش زبان وجود دارد و آن اینست که هر کس یک زبان خارجی می داند، می تواند آنرا آموزش دهد. در حالی که آموزش زبان و معلم بودن یک استعداد خدادادی در کنار اکتساب علم لازم آنست، اگر کسی زبان را خوب بداند ولی معلم خوبی نباشد یا اینکه معلم باشد و علم کافی نداشته باشد موفق نخواهد بود.

با توجه به آنچه در بالا آورده شد، تربیت مدرس زبان چینی جهت آموزش در آموزشگاههای زبان و تمامی مراکز مورد نیاز برای علاقمندان به این زبان امری بدیهی است. جهت تحقق این امر مهم، برای اولین بار در ایران، زیر نظر دکتر رضا میرزایی، عضو پیشین هیات علمی  و مدیر گروه زبان چینی دانشگاه شهید بهشتی، با پشتوانه ی بیش از ۲۴  سال تجربه ی آموختن و آموزش زبان چینی و موسس اولین آکادمی تخصصی زبان چینی با بیش از ۸ سال سابقه آموزشی، دوره های تخصصی تربیت مدرس زبان چینی پایه گذاری گردید. از مهمترین اهداف این دوره آشنایی با نحوه آموزش و تدریس هریک از مهارت‌ها آموزشی، برگزاری کارگاه‌های عملی، تمرین تدریس برای شناخت توانایی‌های مربیان و کاهش استرس آنان در برگزاری یک کلاس آموزش زبان چینی، یادگیری و شناخت روش‌های نوین تدریس (Methodology)، استفاده از متدهای مختلف آموزش زبان چینی در کلاس و آشنا ‌شدن دانش‌ مربیان با محیط و نحوه اداره‌ صحیح کلاس، فراگیری مبانی و تکنیک‌های علمی و عملی زبان چینی به عنوان متفاوترین زبان دنیا می باشد.

مدرسین محترم پس از پایان دوره، مدرک تربیت مدرس آموزش زبان چینی دریافت خواهند نمود. این مدرک آنها را در اولویت شغلی قرار خواهد داد و از طرف آکادمی تخصصی زبان چینی میرزایی در مراکز مختلف از جمله آموزش و پرورش، وزارتخانه ها و سازمانهایی که نیازمند آموزش این زبان به پرسنل خود هستند، معرفی خواهند شد. بدیهی است که این یک فرصت بسیار عالی برای علاقمندان به حرفه ی بسیار با ارزش تدریس زبان چینی است. 

 1. دوره های آموزش HSK از پایه تا پیشرفته:

دوره آموزش زبان چینی HSK یک دوره ی جامع برای آموزش زبان چینی به خارجیان از سطح پایه  HSK1 تا بالاترین سطح زبان چینی HSK6 می باشد که توسط انتشارات دانشگاه زبان و فرهنگ پکن منتشر شده است. کلمه HSK  مخفف عبارت امتحان سطح زبان چینی است که در ۶ سطح طبقه بندی شده است. این دوره با ترکیب ایده ی آموزش همراه با تمرین و آزمون، مکالمه های جذاب، لغات و دستور زبان سطح بندی شده و مشخص، زبان چینی را از ابتدایی ترین مطالب به شما آموزش می دهد. در این سطوح زبان آموز به تلفظ در زبان چینی مسلط شده است، ساختار کارکترهای چینی را درک کرده، می تواند عبارات چینی روزمره و عبارات بسیار اساسی را با هدف تأمین نیازهای روزمره درک و استفاده کند. می تواند خودش و دیگران را معرفی کند و می تواند در مورد جزئیات شخصی مانند اطلاعات شخصی، تمایلات و … خود و دیگران سوال کند و به آنها پاسخ دهد. علاوه بر یادگیری موارد ذکر شده و تسلط به زبان چینی، زبان آموزان می توانند پس از پایان این دوره در امتحان تعیین سطح زبان چینی شرکت کرده و نمره عالی کسب کنند.  

 1. دوره های آمادگی آزمون HSK1-6 :

آزمون سطح زبان چینی، اچ اس کی (HSK)، آزمون استاندارد و رسمی می باشد که به منظور ارزیابی و تعیین سطح مهارتهای زبان چینی دانشجویان و زبان آموزان غیر چینی برگزار می گردد. این آزمون بین المللی در شش سطح تعریف شده است که متقاضیان با توجه  به اهداف و ضوابط تحصیلی و شغلی مورد نظر محل تحصیل یا کارخود، اقدام به کسب آمادگی و شرکت دراین آزمون و کسب حد نصاب امتیاز می نمایند. مدرک بین المللی اچ اس کی از جمله مدراک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی و شغلی در اکثر دانشگاهها و موسسات علمی و محافل شغلی در کشور چین می باشد. پذیرش اولیه در بسیاری از رشته های تحصیلی ملزم به ارایه مدرک اچ اس کی بوده و در موارد دیگر (حتی رشته های زبان و ادبیات چینی ) اعطای مدرک  فارغ التحصیلی منوط به داشتن اچ اس کی در سطح مورد نظر دانشگاه می باشد، بدین صورت که پس از شروع دوره و قبل از فارغ التحصیلی، دانشجو می بایست حد نصاب امتیاز در سطح تعیین شده را کسب و به دانشگاه ارائه نماید. همچنان که دانشجویان بسیاری به دلیل عدم موفقیت در این آزمون، پس از فارغ االتحصیلی، موفق به دریافت مدرک تحصیلی از دانشگاه نمی شوند. با توجه به اهمیت دستیابی به این مدرک و کسب حد نصاب امتیاز این آزمون، فراگیری اصولی متد و تکنیک های تخصصی پاسخ دهی به سوالات تحت نظر اساتید مجرب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و بطور همزمان در بالا بردن سطح علمی و مهارتهای تخصصی زبانی، نقش تعیین کننده ای خواهد داشت. این آزمون بطور آزمایشی از دسامبر ۲۰۲۱ و بطور رسمی  از مارس سال ۲۰۲۲ تغییراتی خواهد داشت. این تغییرات شامل افزایش سه سطح به شش سطح قبل می باشد. علاوه بر این، طبق جدید ترین  اطلاعیه، طی سه تا پنج سال آینده به مرور، تغییراتی کلی در سطوح یک تا شش نیز اعمال خواهد شد.

 1. تولید بسته های آموزشی:

از سال ۱۳۹۲ که آکادمی تخصصی زبان چینی میرزایی با هدف آموزش زبان چینی بر اساس متد آموزش بین المللی زبان چینی در گروه های سنی خردسال، کودک، نوجوان و بزرگسال تاسیس گردید، بیشتر فعالیتهای آن بصورت برگزاری کلاسهای حضوری بود. اما با تحولی که شیوع ویروس کرونا در بسیاری از جنبه های زندگی ایجاد کرد و در همه دنیا آموزش را به سوی روش آنلاین سوق داد برآن شدیم تا با تولید بسته های آموزشی در کنار آموزش آنلاین، این فرصت را برای علاقمندان به زبان چینی در سراسر دنیا ایجاد کنیم تا در هر کجای دنیا که زندگی می کنند بدون هیچ محدودیتی بتوانند با دانلود بسته های آموزشی از سایت آکادمی به راحترین شکل و با بالاترین کیفیت و استاندارترین روش آموزشی ممکن، زبان چینی را بیاموزند و بدون هیچ گونه نگرانی و استرس زبان چینی را با کمترین هزینه مالی و زمانی به خانه های خود آورده و آنرا فرا گیرند. بسته های آموزشی که دارای بالاترین سطح علمی بر اساس پشتوانه تجربه ۲۴ سال آموختن و آموزش زبان چینی است، برای اولین بار در ایران تولید شده و شما بعد از دیدین آنها می توانید به اهدافتان رسیده و بر دانش چینی خود افتخار کنید.

بسته های آموزش زبان چینی

علاوه بر آموزش تخصصی زبان چینی در دره های سنی خردسال، کودک، نوجوان و بزرگسال که هدف اصلی آکادمی  می باشد، مجموعه فوق در حوزه های زیر نیز فعال می باشد و می تواند با تمامی دانشگاه ها، سازمانها، وزارتخانه ها، اساتید، کارشناسان و علاقمندان این رشته همکاری داشته باشد.

 1. ترجمه رسمی و غیر رسمی متون از زبان چینی به فارسی و بالعکس:

با توجه به حجم بسیار بالای مراودات در زمینه های مختلف از جمله بازرگانی، سیاسی، نظامی، فرهنگی، گردشگری و انتقال تکنولوژی در شاخه های مختلف صنعتی شامل: نفت، گاز، صنایع سبک و سنگین، همچنین ارتباطات علمی و دانشگاهی بین دو کشور ایران و چین، در سال ١٣٩٢ اولین و تنها دفتر ترجمه رسمی زبان چینی در ایران به شماره ٨٠۴ در تهران، با مدیریت دکتر رضا میرزایی برزکی فعالیت خود را آغاز نمود و تا کنون بیش از صد ها متن رسمی و غیر رسمی زبان فارسی و چینی را ترجمه نموده است. علاوه بر آن مترجمین مجربی را که در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و غیره توسط ایشان تربیت شده اند، نقش مهمی را در حوزه های فوق در روابط دو کشور ایران و چین بر عهده داشته اند.

 1. اعزام دانشجویان رشته های مختلف به چین جهت استفاده از بورسیه های تحصیلی:

امروزه چین به دلیل پیشرفت سریع و چشمگیر خود در علم، تکنولوژی، پزشکی و سایر رشته ها، جایگاه ویژه ای در جهان دارد؛ بسیاری از دانشجویان، دانشگاه های چین را به عنوان مقصد علمی خود جهت تحصیل انتخاب می کنند. این مجموعه با توجه به شناخت تخصصی خود از دانشگاه های کشور چین، بهترین و آسان ترین روش را جهت اعزام دانشجو و گرفتن بورسیه تحصیلی چین ارائه می نماید. با توجه به اینکه اغلب افراد آگاهی کافی از زبان چینی و شرایط تحصیل در چین ندارند، بنابراین تعداد زیادی از موسسات اعزام دانشجو از این فرصت استفاده کرده و با مطالبه هزینه های گزاف در نهایت دانشگاه های درجه سه و چهار را معرفی و از چنین دانشگاه هایی پذیرش می گیرند. رسالت کادر متخصص ما این است که طبق آنالیزهای به روز و مطالعات گسترده و همچنین با بهره گیری از تجربیات مشاوران مجموعه که فارغ التحصیل دانشگاه های مختلف چین در رشته های گوناگون هستند و به شرایط تحصیلی، زبان و فرهنگ کشور چین آشنایی کامل دارند، دانشجویان را جهت تحقق این امر قدم به قدم یاری نمایند.

 1. برگزار کننده دوره های روانشناسی آموزشی خردسال، کودک و نوجوان (ویژه مدرسین):

در این دوره ها مدرسین شرکت کننده با آخرین متد روانشناسی آموزشی که در کنار آموزشهای مختلف نیاز ضروری به حساب می آید ولی جایگاه آن در سیستم آموزشی ایران خالی است آشنا شده و بعد از اجرای آن در حین آموزش به تفاوت عملکرد آموزشی پی خواهند برد.

 1. برگزار کننده کلاس های رفع اشکال ویژه امتحانات(صرفا دانشجویان چینی):

این کلاسها توسط اساتید آکادمی و به صورت رایگان برگزار می گردد و کلیه دانشجویان زبان چینی در مقاطع مختلف می توانند در آن شرکت کنند.

 1. جذب و پرورش نخبه ها و دانشجویان استعداد درخشان چینی:

آکادمی زبان چینی میرزایی همواره پذیرای دانشجویان علاقمند و نخبه زبان چینیست تا در گرایشهای مختلف زمینه رشد و پویایی را برای آنها فراهم آورده و مسیر موفقیتی را که آنها علاقمند هستند با استفاده از تجربیات خود فراهم سازد.

 1. برگزار کننده دوره های آموزش زبان چینی به زبان انگلیسی(ویژه غیر فارسی زبانان):

از آنجایی که آکادمی دوره های آموزشی خود را به صورت آنلاین و با کیفیت بالایی برگزا می کند دانشجویان خارجی از کشوره های مختلف در این آکادمی ثبت نام کرده و با توجه به وجود اساتید مسلط به زبان انگلیسی، دوره های آموزش زبان چینی به زبان انگلیسی برای آنها برگزار می شود. این امر یکی از موفقیهتای ما در عصر آموزش بین المللی زبان چینی به حساب می آید.

 1. ارائه خدمات مشاوره و نظارت بر پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری به زبان چینی:

تعداد زیادی از دانشجویان در ایران و چین که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول نوشتن پایانامه و یا رساله خود هستند نیازمند مشاوره و نظارت بر روند پژوهش و تحقیق خود هستند. از جمله افتخارات آکادمی همکاری با این گروه از دانشجویان از قبل تا کنون بوده است و بیش از ده ها پایان نامه در مقاطع مختلف را مشاوره و نظارت کرده است.

 1. همکاری با دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی در خصوص ترجمه و تالیف مقاله ها و کتابهای دانشگاهی:

با  توجه به دیدگاه تخصصی آکادمی به زبان چینی و پیشرو بودن در حوزه چینی شناسی، افتخار همکاری با تعداد زیادی از مراکز پژوهشی و دانشگاهی را در کارنامه علمی خود داشته است. که نتیجه آن ترجمه و تالیف مقاله ها و کتابهایی با موضوعهای مختلف در حوزه زبان چینی و تاریخ و فرهنگ چین بوده است.  

 1. شرکت بین المللی تجاری:

در سال ۱۳۹۲ شرکت بین المللی تجاری و بازرگانی افق حقیقت آنوش به شماره ثبت ۴۵۲۰۵۴ با کادر مسلط به زبان چینی و آشنایی با قوانین تجاری چین، تاسیس گردید. این شرکت از اولین شرکت های بازرگانی در ایران است که پرسنل آن کاملاً به زبان چینی تسلط داشته و بر این اساس، جایگاه ویژه ای در امور تجاری و بازرگانی با شرکت های چینی داشته است. در همین راستا بسیاری از قوانین گمرکی و بازرگانی از زبان چینی به فارسی ترجمه و در فضای مجازی در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

شما عزیران می توانید با شماره های ۰۲۱۲۶۸۰۱۰۲۴- ۰۲۱۲۲۴۱۳۴۷۸-۰۹۱۲۹۴۷۲۵۰۵ با ما در تماس باشید. همچنین ما را در سایت persiansino.com و اینستا به آدرسMirzaei. Chinese دنبال کنید.