HSK, HSKK, YCT, BCT, OCT Plus

HSK 汉语水平考试 (hànyǔ shuǐpíng kǎoshì)

HSKK 汉语水平口语考试 (hànyǔ shuǐpíng kǒuyǔ kǎoshì)

YCT 中小学生汉语考试 (Youth Chinese Test) 

BCT 商务汉语考试 (Business Chinese Test)

OCT Plus 汉语口语水平考试(非普通话母语华裔在职人士) (Oral Chinese Test)

(شهروندان چینی تبارمشغول به کار که لهجه یا زبان مادری شان چینی استاندارد پو تونگ خواَ نیست)

اچ اس کی (HSK)

معرفی:

به منظور خدمت رسانی بیشتر به چینی آموزان، مرکز بین المللی خن بن متخصصینی را در زمینه های آموزش زبان چینی، زبانشناسی ، روانشناسی، سنجش و غیره سازمان دهی نمود. بر اساس بررسی های همه جانبه و درک وضعیت واقعی آموزش زبان چینی در سایر کشورها، به منظور جذب مزایای اچ اس کی پیشین و با با بهره گیری از آخرین نتایج تحقیق ” آزمون زبان بین المللی” در سال های اخیر ، آزمون تعیین سطح جدید چینی (HSK) ارائه شد.

HSK جدید یک آزمون بین المللی استاندارد شده مهارت چینی است که بیشتر بر توانمندی داوطلبانی که چینی زبان اول آنها نیست، برای به کار بردن زبان چینی حین تحصیل، شغل، زندگی و ارتباطات اجتماعی تاکید دارد. این آزمون شامل شش سطح است: HSK1، HSK2، HSK3، HSK4، HSK5و HSK6.

سطوح آزمون:

اچ اس کی جدید با ” استانداردهای بین المللی مهارت زبان چینی” و ” چارچوب مرجع مشترک اروپا برای زبانها (CEF)” تطابق دارد و به شرح زیر است:

چهارچوب اروپایی ها برای زبان (CEF) استاندارد بین المللی مهارت زبان چینی میزان دایره لغت اچ اس کی جدید
C2 سطح ۵ بالای ۵۰۰۰ لغت HSK 6
C1 ۲۵۰۰ HSK 5
B2 سطح ۴ ۱۲۰۰ HSK 4
B1 سطح ۳ ۶۰۰ HSK 3
A2 سطح ۲ ۳۰۰ HSK 2
A1 سطح ۱ ۱۵۰ HSK 1

HSK 1 :

داوطلبان با قبولی در این سطح میتوانند جملات و کلمات روزمره ابتدایی را درک کرده و از آنها استفاده کنند، نیاز های ارتباطی کلی را برطرف کنند و توانایی یادگیری فراتر زبان چینی را دارند.

HSK 2 :

داوطلبان با قبولی در این سطح میتوانند از زبان چینی برای برقراری ارتباط ساده و مستقیم با موضوعات آشنا روزمره استفاده کنند و به سطح عالی از چینی مبتدی دست یابند.

HSK 3 :

داوطلبان با قبولی در این سطح میتوانند از زبان چینی برای انجام امور اساسی ارتباطی در زندگی ، تحصیل ، کار و سایر جنبه ها استفاده کنند. در زمان سفر در چین می توانند از پس بیشتر امور ارتباطی برآیند.

HSK 4 :

داوطلبان با قبولی در این سطح میتوانند از زبان چینی برای بحث درمورد موضوعات گسترده تری استفاده کرده و با چینی زبانان بومی نسبتاً روان صحبت کنند.

HSK 5 :

داوطلبان با قبولی در این سطح میتوانند روزنامه ها و مجلات چینی را بخوانند ، از برنامه های سینمایی و تلویزیونی چینی لذت ببرند و سخنرانی های کامل تری به زبان چینی داشته باشند.

HSK 6 :

داوطلبان با قبولی در این سطح میتوانند به راحتی اطلاعاتی را که به زبان چینی می شنوند یا می خوانند درک کنند و عقاید خود را به صورت شفاهی یا کتبی به چینی بیان کنند.

نتایج آزمون:

یک ماه پس از آزمون، داوطلبان گزارش نتایج را که توسط خن بن منتشر شده دریافت می کنند.

روزهای هفته به زبان چینی
آموزش زبان چینی

روزهای هفته به زبان چینی

روزهای هفته به زبان چینی یادگیری روزهای هفته به زبان چینی به توجه بیشتری نسبت به سایر زبان ها نیاز دارد. این به این دلیل

آموزش زبان چینی به کودکان
آموزش زبان چینی

آموزش زبان چینی به کودکان

آموزش زبان چینی به کودکان به دلیل بالارفتن سطح فرهنگی، اجتماعی و نگرش خانواده ها در عصر امروز همه به دنبال راهی هوشمندانه برای سرمایه

12 غذای معروف چینی
غذای چینی

۱۲ غذای معروف چینی

۱۲ غذای معروف چینی گفته شده “مد در اروپا است، زندگی در آمریکا است اما غذا خوردن در چین است.” این عبارت گواهی بر محبوبیت

چرا باید زبان چینی یاد بگیریم؟
آموزش زبان چینی

چرا باید زبان چینی یاد بگیریم؟

چرا باید زبان چینی یاد بگیریم؟ شاید با خود فکر کرده اید که آیا چینی را یاد بگیرم، اما نمی توانید انگیزه لازم را برای

دوره مقدماتی آموزش زبان چینی
آموزش زبان چینی

معرفی بسته مقدماتی ۱ از سطح مبتدی

معرفی بسته مقدماتی ۱ از سطح مبتدی 初级一 مجموعه آموزش گام به گام زبان چینی از مقدماتی تا پیشرفته برای فارسی زبانان دنیا مهمترین، حساس

عید بهار چین
مراسم و آیین‌ها

عید بهار چین

عید بهار چین  ریشه عید بهار چین این روزها که در چین حال و هوای سال نو و بهار در همه جا حکم فرماست، آکادمی

آزمون HSK
HSK و دیگر آزمون‌ها

HSK و قوانین ثبت نام

اگر در آزمون شنیداری- خوانداری تاخیر داشتید اما بخش شنیدار شروع نشده بود سریعاً به محل آزمون رسیده و در آزمون شرکت کنید. در صورتیکه شروع شده بود باید صبر کنید تا آزمون به پایان رسیده و بخش خواندار را شرکت کنید.

YCT
HSK و دیگر آزمون‌ها

آزمون YCT

ه منظور تشویق زبان آموزان کودک و نوجوانی که زبان اولشان چینی نیست و همچنین به منظور پرورش و ارتقای مهارت زبان چینی آنان از سال ۲۰۰۴، مرکز بین المللی خن بن متخصصینی را در زمینه های آموزش زبان چینی، زبانشناسی ، روانشناسی، سنجش و غیره سازمان دهی نمود. بر اساس بررسی های همه جانبه و درک وضعیت واقعی آموزش زبان چینی در خارج از کشور آزمون تعیین سطح جدید چینی کودک و نوجوان (YCT) ارائه شد.